Gdje se nalazimo

Ostaci isejskog kazališta


ocjena 1ocjena 2ocjena 3ocjena 4ocjena 5 - 2 glasač(a), prosječna ocjena 4.50
Loading...

Od ostataka isejskog kazališta na poluotočiću Prirovo sačuvano je vrlo malo, a kasnije je na njegovim zidinama podignut franjevački samostan koji je i danas zadržao polukružni oblik koji je pratio formu teatra. Pretpostavlja se da je kazalište bilo iz rimskog vremena i da je moglo primiti oko 3500 ljudi. U podrumu samostana još se uvijek nalaze lukovi koji su podržavali gornji dio polukružnog gledališta.

Lokacija: Vis, otok Vis

Trenutačno nema komentara. Budite prvi koji će komentirati!
Želiš komentirati?

Preporučamo pogledati

Zaglav

Zaglav (Zoglov) je uvala na jugoistočnoj strani otoka, sa svega nekoliko kuća i dugom pješčanom plažom, jednom od...

Rogačić

Rogačić je naselje koje pripada gradu Visu, a nalazi se na sjeveroistočnoj strani otoka i s Visom je...

Plaža Grandovac

Plaža Grandovac nalazi se u istoimenoj uvalici na istočnom ulazu u višku uvalu. To je šljunčana plaža iznad...

Crkva sv. Andrije

Izgrađena u XV. st. na južnoj strani otoka Sveca.

Crkva sv. Silvestra

  Izgrađena u XVI.st. u kojoj se održava misa na Silvestrovo.

Ruda

Ruda je uvala na južnoj strani otoka, nekoć naselje s ribarskim kućicama čiji su vlasnici stanovali u selima...


SPONZORI I DONATORI

Turistička zajednica Grada Komiže Grad Komiža Turistička zajednica Grada Visa Grad Vis Hrvatska obrtnička komora Turistička agencija Alternatura d.o.o.
Privredna banka Zagreb Erste & Steiermarkische bank Gradina Vis d.o.o. Konoba Bako Caffe bar Bejbi Udruga HVIDR-a Vis
Prirodno bogatstvo otoka


© 2012 — 2026 Vis Central – učenička zadruga Bravura, otok Vis | Izjava o privatnosti | Mapa weba | Web dizajn i podrška: